انتخاب برگه

لیزر دندانپزشکی اصفهان : راهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان

( موسسه پیشگام دندانپزشکی نجم)

این روزها ، بسیار از تاثیرات شگفت آور لیزر میشنویم. لیزر بدون تردید یکی از اختراعات بسیار شگفت انگیز بشر بوده است . در بسیاری صنایع و یا بسیاری از حیطه های پزشکی این صنعت وارد شده و بالطبع در دندانپزشکی هم لیزر جای خودش را باز کرده است. لیزر دندانپزشکی، دیگر یک رویا نیست .یک واقعیت است که در حال به وقوع پیوستن است. اما نباید تصورات غیر واقعی را چاشنی آن کنیم و اسیر تبلیغات نادرست شویم.

کاربردهای روزمره ی لیزر در دندانپزشکی شامل:

استفاده از لیزرهای پرتوان در جراحی های بدون بخیه و خونریزی مانند: وستیبولوپلاستی، فرنکتومی، ژنژیووپلاستی، بیوپسی، حذف ضایعات تحریکی و توده های نسج نرم دهان، افزایش طول تاج و لیفت لثه و همچنین: دپیگمنتیشن، بلیچینگ، دیزاینفکشن کانالها و استفاده از PBM (لیزر های کم توان) ،در درمان TMD (مشکلات مفصل گیجگاهی-فکی) ، ضایعات خود ایمنی مانند لیکن پلان و پمفیگوس، آفت، افزایش اسئواینتگریشن فیکسچر ایمپلنتها، کاهش درد و تورم پس از جراحی هایی چون عقل نهفته یا گرفت لثه و GBR ، درمان آسیب به شاخه های عصبی ناشی از جراحی های ایمپلنت و عقل نهفته و درمان پاکتهای پریودنتال و درمان ژنژیویت و پریودنتیت وبیماری های لثه ای با PDT (فوتوداینامیک تراپی) و تکنیک LANAP می باشند. دکتر حسین برجیان، تصمیم به تاسیس اولین مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی استان اصفهان را گرفت که ۳ هدف اصلی را دنبال میکند:

۳ هدف اصلی
  1.  درمان بیماران دندانپزشکی با پیشرفته ترین تکنولوژی روز جهان با کمترین میزان عوارض و مشکلات مربوط به درمان دندانها
  2.  آموزش دادن دندانپزشکان جهت فراگیری علم و مهارت لیزر دندانپزشکی جهت ارتقای کیفیت طبابت ایشان
  3.  پژوهش و تحقیقات در فیلد لیزر دندانپزشکی و انتشار مقالات حاصل از آن، در معتبرترین ژورنالهای بین المللی PUBMED و ISI knowledge/science ایشان اکنون به عنوان بنیانگذار، مدیریت و درمانگر در NLDC یعنی مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی نجم Najm Laser Dental Center ، فعالیت میکنند. لیزر دندانپزشکی اصفهان | دکترحسین برجیان

بیوگرافی و رزومه ی دکتر حسین برجیان در فیلد تخصصی لیزر دندانپزشکی

تحصیلات :

 دکتر حسین برجیان در سال ۱۳۹۳ مدرک دکترای جراح دندانپزشکی خود را از دانشگاه سراسری اصفهان اخذ کرد. و در سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵، رزیدنت تخصصی فیلد بیماریهای دهان و فک و صورت آن دانشکده بود.

سپس در سال ۲۰۱۵ از طرف مرکز تحقیقات لیزر دانشگاه تهران، به مدت یکسال به تحصیل فلوشیپ تخصصی لیزر دندانپزشکی پرداخت. و به دانشگاه جنوای ایتالیا اعزام شد و در هیاتی ۹ نفره از سراسر کشور، مدرک خود را با ارائه ی کیس پرزنت ها در حضور هیات ژوری علمی و بورد شفاهی و کتبی و ارائه ی رساله در زمینه ی کاربرد لیزرهای Near infra red در جراحی های دهان، به دانشگاه تهران و دانشگاه جنوا، اخذ کرد.

سرمایه گذاری آکادمیک و پرکتیکال اصلی او بر روی فیلد لیزر دندانپزشکی بوده است و از سال ۹۲ تاکنون به مدت بیش از یک دهه است که به طور تخصصی در این فیلد نو ظهور و تکنولوژی جدید به مطالعه و پژوهش و تدریس و درمان بیماران می پردازد.

اساتید برجسته ی آکادمیک و پرکتیکال ایشان، پروفسور Steven Parker از انگلستان، پروفسور  Stefano Benedicenti از ایتالیا و پروفسور Wayne Selting از امریکا می باشند.

مدارک متعدد و سرتیفیکیتهای مختلفی از جمله مدرک جامع Comprehensive از انستیتو لیزر دندانپزشکی انگلستان، انجمن جراحان فک و صورت ایران، دانشگاه جنوا، مرکز تحقیقات لیزر دانشگاه تهران ، اَبَر کمپانی لیزر LAMBDA در کشور ایتالیا، سرتیفیکیت جامع لیزرهای کم توان (Photo bio modulation) از قطب لیزر پزشکی کشور و مدارک مختلف علمی-عملی از study club های آرپامد تحت نظارت علمی استاد ارجمند پروفسور سیما شهابی و سرکار خانم دکتر نسیم چینی فروش و study club های دیارتجهیز تحت نظارت علمی پروفسور بهزاد هوشمند داشته است.

مشاهده مدارک بین المللی و سرتیفیکیت ها

استفاده از تجهیزات و تکنولوژی به روز :

ایشان 5 طول موج لیزر را در device های مختلف جهت درمان بیماران تهیه کرده است. که شامل 810 & 980 نانومتر لیزر پرتوان و 808 & 660 نانومتر لیزر کم توان و فوتو داینامیک تراپی می باشند.

با دستگاه های مختلف لیزر خانواده ی اربیوم Fotona اسلوونی و Water Lase امریکا و Laser Pluser ایتالیا و همچنین دستگاه های لیزر دایود Quick lase انگلستان، Bio lase امریکا، Doctor smile ایتالیا، الکسیون آلمان، Blue laser سیرونا و کم توان Konf tec و Co2 10600 نانومتر و Nd Yag فوتونا، کارکرده و به مطالعه و درمان پرداخته است.

مشاهده تجهیزات و تکنولوژی به روز

درمان بیماران از تمامی کشور و اقصی نقاط جهان :

بیماران ارجاعی به ایشان در فیلد تخصصی لیزر در پرکتیس شخصی خود در یک دهه ی اخیر از استانهای تهران، اصفهان،فارس، کرمان، بوشهر، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و خوزستان بوده اند و با توجه به نظر لطف و اعتماد متمادی هم میهنان گرامی، بیمارانی از امریکا، استرالیا، آلمان، ایتالیا، دانمارک، هلند، نیوزلند، اندونزی، ترکیه و امارات متحده ی عربی داشته اند.

سخنرانی ها :

ایشان سخنرانی های مختلفی در این فیلد داشته اند. از جمله سخنران تیم بین المللی ایمپلنتولوژی ITI Study clubs در سالهای 2016 و 2018 به دعوت استاد ارجمند جناب پروفسور مرتضی بنکدارچیان Vice President ITI و همینطور سخنران دومین و سومین کنگره ی بین المللی نقش جهان در سالهای 1398 و 1401 بوده اند. پنجمین سخنرانی کشوری ایشان در زمینه ی لیزر دندانپزشکی در انجمن دندانپزشکان عمومی کشور IGDA در خرداد 1402 و ششمین سخنرانی کشوری ایشان در این زمینه در بزرگترین رویداد علمی دندانپزشکی کشور در کنگره ی بین المللی اکسیدا 2023 (شصت و دومین کنگره سالیانه جامعه دندانپزشکی ایران IDA) بوده است.

ایشان در کنفرانس های بین المللی زیر به عنوان سخنران اصلی ،دعوت شده است:

“Second Global Summit and Expo on Dental & Oral Diseases” held at Kuala lumpur, Malaysia,March 27-29, 2017

“International Conference on Advanced Dental Care” held at Moscow, Russia, October 8-10, 2018

“13th International Conference on Optics, Lasers & Photonics” held at Tokyo, Japan, May 13-14, 2019

“Global Summit on Advanced Clinical Dentistry and Dental Treatment” held in Paris, France, September 04-05, 2019

“International Conference on Dental Care and Oral Health” held in Madrid, Spain, October 21-22, 2021

در سخنرانی ها و کیس پرزنت های مجازی در بستر نِت، در گروه های مجازی Laser club iran ، گروه علمی بن تاژ پارس به مدیریت علمی جناب پروفسور غلامعلی غلامی و همچنین به عنوان دبیر اصلی علمی گروه لیزر مربوط به انجمن دندانپزشکان عمومی ایران فعالیت داشته است.

ایشان مدتها به عنوان قائم مقام و دبیر آموزشی و مدرّس کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده ی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان فعالیت داشته است.

تالیفات :

دکتر حسین برجیان نتیجه ی یک دهه تجربه از درمان بیماران خویش با لیزر و فعالیتهای علمی و سخنرانیهای بین المللی خود را که مبتنی بر دانش و تحقیقات روز و برترین تکنولوژی های جهان در فیلد لیزر دندانپزشکی بود. در سال 2022 در جلد نخست کتاب خود با عنوان “یک دهه با لیزر دندانپزشکی” به چاپ رسانید.

مهمترین Article وی در زمینه ی لیزر دندانپزشکی باعنوان : جراحی های پیش پروتزی بافت نرم با لیزر دایود

Preprosthetic Oral Surgery by Dual Wavelength Diode Laser

در 2019 January در ژورنال
Ecronicon EC DENTAL SCIENCE
منتشر شد که مورد توجه پروفسور جان تونر Jan Tuner یعنی برجسته ترین دانشمند لیزر های کم توان جهان (PBM) قرار گرفت.

لیست درمانهای دندانپزشکی با لیزر :

۱. استفاده از لیزرهای پرتوان در جراحی های بدون بخیه و خونریزی مانند:
اصلاح طرح لبخند و لیفت لثه و درمان لبخند لثه ای، وستیبولوپلاستی جهت بهبود گیر و ثبات پروتز کامل (دندان مصنوعی) ، فرنکتومی، ژنژیووپلاستی، بیوپسی، حذف ضایعات تحریکی و توده های نسج نرم دهان بدون تیغ و بخیه، افزایش طول تاج، و اکسپوژر دندانهای نهفته جهت ارتودنسی

۲. درمانهای زیبایی شامل سفید کردن دندانها ( بلیچینگ ) ، برطرف کردن تیرگی لثه ها ( دپیگمنتیشن ) و لیفت لثه

۳. استفاده از PBM ( لیزر های کم توان ) ، در درمان TMD (مشکلات مفصل گیجگاهی – فکی) ، ضایعات خود ایمنی مانند لیکن پلان و پمفیگوس، آفت، افزایش استئواینتگریشن فیکسچر ایمپلنتها، کاهش درد و تورم پس از جراحی هایی چون عقل نهفته یا پیوند لثه و GBR ، درمان آسیب به شاخه های عصبی ناشی از جراحی های ایمپلنت و عقل نهفته

۴. درمان مشکلات لثه شامل التهاب و خونریزی و عفونت لثه ای مانند پاکتهای پریودنتال و درمان ژنژیویت و پریودنتیت وبیماری های لثه ای با PDT (فوتوداینامیک تراپی) و تکنیک LANAP بدون استفاده از تیغ و همچنین دیزاینفکشن (ضد عفونی کردن) کانالها در درمان ریشه و عصب کشی

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بنیانگذاری موسسه آموزشی و مرکز درمانی :

دکتر حسین برجیان ، اولین موسسه ی قانونی صرفا آموزشی لیزر دندانپزشکی کشور را در سال 1400 با شماره ثبت 6700 و با برند قانونی با مالکیت معنوی ثبت شده ی “نجم” تاسیس کرد و ایشان بنیانگذار و مدیر عامل و مدرّس ” موسسه پیشگام دندانپزشکی نجم : Najm Pioneer Dental Laser Institute : NPDLI ” می باشند.

وی به صورت همزمان، “مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی نجم Najm Dental Laser Center : NDLC ” ، نخستین مرکز رسمی و ثبت شده ی درمان های دندانپزشکی با لیزر در مرکز و غرب کشور را بنیان نهاد که این موسسه ی آموزشی در کنار مرکز تخصصی درمانی ۴ هدف اصلی را دنبال میکند:

۱. درمان بیماران دندانپزشکی با پیشرفته ترین تکنولوژی روز جهان با کمترین میزان عوارض و مشکلات مربوط به درمان دندانها با لیزر
۲. آموزش دادن دندانپزشکان جهت فراگیری علم و مهارت لیزر دندانپزشکی جهت ارتقای کیفیت طبابت ایشان
۳. پژوهش و تحقیقات در فیلد لیزر دندانپزشکی
۴. انتشار مقالات حاصل از آن، در معتبرترین ژورنالهای بین المللی PUBMED و ISI knowledge/science

ایشان اکنون به عنوان بنیانگذار، مدیریت ، مدرّس و تنها درمانگر در NPDLI و NDLC یعنی موسسه پیشگام دندانپزشکی نجم و مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی نجم ، فعالیت میکنند.

راههای ارتباطی :


دکتر حسین برجیان

ارائه بهترین راهکارهای درمان دندانپزشکی ایمپلنت ، جراحی لثه ، دندانپزشکی زیبایی، ترمیم و عصب کشی در مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی اصفهان. ( موسسه پیشگام دندانپزشکی نجم ، اولین انستیتوی رسمی لیزر دندانپزشکی کل کشور ) دکتر حسین برجیان با بهره مندی از تکنولوژی های برتر روز جهان مانند انواع لیزرها، امواج پیزوسرجری، امپدانس های فراصوتی و…برای افزایش کیفیت درمان دندانپزشکی ،همراهی با دانش روز و سخنرانی در کنگره های تخصصی دندانپزشکی در ایران و جهان در مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی نجم به فعالیت می پردازد.
سوالی دارید؟ چت از طریق واتس اپ