انتخاب برگه

قوانین طراحی سایت و نگهداری هاست و دامنه

به اطلاع مراجعین محترم می رساند کلینیک24 جهت طراحی سایت، نگهداری هاست و دامین و مدیریت محتوای سایت و سئو  قوانین و مقررات زیر را رعایت می نماید.

رعایت این قوانین و مقررات برای تمامی مراجعین و مراکز پزشکی گرامی که از این پس مرکز یا مراکز خوانده می شوند، درخواست طراحی سایت و نگهداری هاست و دامنه خود را نزد کلینیک24 دارند الزامی می باشد.

این قوانین و مقررات عبارتند از :

 1. نام سایت و میزان فضای مورد نیاز برای هاست و محل نگهداری هاست که میتواند ایران و یا آلمان باشد با هماهنگی با مرکز انتخاب و معمولا از طریق پنل هاستینگ میهن وب هاست خریداری و در پنل متعلق به کلینیک24 نگهداری میشود.
 2. قالب طراحی سایت و ظاهر سایت پس از توافق با کارفرما بر روی سایت اجرا میگردد.
 3. صفحات متعارف سایت شامل معرفی خدمات مرکز تا 10 صفحه، درباره مرکز ، تماس با ما ، گالری تصاویر تا 10 تصویر، پرسش و پاسخ و مطالب آموزشی شامل 3 مطلب جز طراحی سایت پایه می باشد ولی تعداد بیشتر از این پکیج نیاز به توافقات هزینه و زمان پیاده سازی دارد.
 4. مدت زمان لازم برای طراحی سایت از بعد انتخاب و پیاده سازی قالب بسته به مدت زمان لازم برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز حدود یک ماه می باشد.
 5. همکاری مرکز در مراحل جمع آوری اطلاعات باعث افزایش کیفیت و سرعت سایت طراحی شده می گردد.
 6. پس از طراحی اولیه ، سایت جهت بررسی ظاهر و محتوا به مدت یک هفته در اختیار مرکز قرار داده میشود. پس از دریافت تغییرات مورد نظر مرکز و انجام آن تغییرات سایت تحویل نهایی میگردد.
 7. در صورتیکه مرکز قرارداد مدیریت محتوا و سئو داشته باشد پس از فاز تحویل سایت ، فاز مدیریت محتوا و سئو آغاز میگردد.
 8. کلینیک24 در طول مدت نگهداری هاست و دامین در پنل خود میتواند جهت حفظ امنیت سرویس ، اقدامات امنیتی لازم از حمله تغییر رمزها، تغییر دسترسی کاربران ، تهیه نسخه پشتیبانی و بازگردانی نسخه پشتیبان بدون اطلاع به مرکز انجام بدهد.
 9. مراکز در زمان مقرر جهت تمدید هاست و دامنه که به اطلاع ایشان رسانده میشود باید اقدام نمایند و در صورت عدم تمدید مسئولیت بستن سرویس بر عهده شرکت هاستینگ می باشد و در صورتیکه یک ماه از زمان تمدید سرویس گذشته باشد سرویس بطور کامل از هاستینگ حذف شده و بازیابی آن مجدد عقد قرارداد طراحی سایت جدید می باشد.
 10. مراکز همچنین در زمان مقرر نیاز به تمدید قرارداد مدیریت محتوا و سئو و پشتیبانی سایت دارند در غیر اینصورت عملیات ها متوقف شده و مسئولیت از دست رفتن رتبه ها و نتایج حاصل شده بر عهده مرکز می باشد.
 11. توسط افزونه آمار بازدید سایت امکان مشاهده آمار بازدید مراجعین در بازه های زمانی مختلف در سایت وجود دارد.
 12. از طریق ابزارک بایگانی شمسی میتوان به مطالب قرارداده شده در هر ماه دسترسی یافت.
 13. در صورتیکه مراکز صلاح بدانند میتوانند قبل از محتواگذاری درخواست بدهند که محتوا جهت بررسی های فنی و سلیقه ای در اختیار ایشان قرارداده شود و پس از تایید در سایت نوشته شود.
 14. در پایین تمامی سایت های طراحی شده توسط کلینیک24 جمله طراحی شده توسط کلینیک24 و در صورتیکه قرارداد محتوا نیز وجود داشته باشد جمله طراحی و سئو توسط کلینیک24 قرار داده می شود.
 15. در صورتیکه سایت بصورت آزمایشی و دمو در اختیار یک متقاضی قرارداده می شود مهلت استفاده از سایت آزمایشی محدود یک ماهه بوده و مرکز حق استفاده عملیاتی از سایت دمو را ندارد و داده ها و اطلاعات سایت دمو بصورت آزماشی و غیرواقعی در نظر گرفته شده و امکان حذف آن پس از پایان تاریخ دمو می باشد.

تذکرات فنی  :

 1. تا زمانیکه هاست و دامنه  مرکز در پنل کلینیک24 در شرکت هاستینگ می باشد مسئولیت تمامی اقدامات و عملیات های لازم برای نگهداری این سرویس ها برای کلینیک24 محفوظ می باشد. این عملیات ها میتواند شامل تغییر رمز ، ساخت ایمیل جدید و فوروارد آدرس ایمیل، تهیه نسخه پشتیبان و بازگردانی نسخه پشتیبان ، تغییر فایل های هاست ، تغییر دامنه هاست ، تعریف و تغییر دامنه های پارک شده ، تغییر و فعال یا غیرفعال نمودن ssl، تغییر تنظیمات هاست و تمامی عملیات های ممکن در هاستینگ می باشد که تمامی این عملیات ها جهت حفظ امنیت سرویس ، ارتقای سرویس ، بهبود فرایند ها به درخواست مراکز یا به صلاحدید شرکت انجام میشوند.
 2. هر زمان مرکز مایل باشد در صورت تسویه حساب میتواند نسبت به انتقال سرویس خود به پنل خود در شرکت هاستینگ درخواست بدهد. جهت انتقال دامنه های IR ، ساخت اکانت در ایرنیک و پرداخت هزینه های انتقال بر عهده مرکز می باشد. در مورد سایر دامنه ها فقط انتقال در پنل شرکت هاستینگ انجام می گیرد.
 3. مسئولیت خدمات تعریف شده ، بیوگرافی ، اطلاعات تماس و سایر محتواهای سایت ها بر عهده مرکز می باشد و در هر زمان که مرکز درخواست اصلاح اطلاعاتی را که ممکن است صحیح نباشد به کلینیک24 بدهد ، کلینیک24 بدون دریافت هزینه اضافی مادامی که قرارداد لازم نگهداری با طرف قرارداد اعتبار داشته باشد خدمات لازم را ارائه میدهد.
 4. مرکز در صورتیکه قرارداد نگهداری و یا مدیریت محتوا سایت با کلینیک24 نداشته باشد لازم است نسبت به انتقال سرویس خود به پنل خود در هاستیگ و تغییر رمزها اقدام نماید.
 5. کلینیک24 امانتدار سرویس تمامی مراکز محترم می باشد ولی در صورتیکه رمز مدیریت هاست قبلا در اختیار مرکز قرار داده شده باشد و یا به علت عدم وجود قرارداد نگهداری سایت با کلینیک24 و گذشت زمان و عدم بروزرسانی سیستم مدیریت محتوا، افزونه ها و سایر تنظیمات لازم سایت بصورت مناسب نمایش داده نشود و یا سایت دچار مشکلات فنی شده باشد مسئولیت آن با مرکز می باشد اما درصورتیکه مرکز قرارداد نگهداری با کلینیک24 داشته باشد حفظ امنیت و نگهداری سرویس با کلینیک24 می باشد.
 6. قرارداد مدیریت محتوا صرفا برای ارتقا رتبه مرکز در موتور جستجوگر گوگل برای عبارات مشخص شده می باشد و ربطی به نگهداری سایت و هاست و دامنه ندارد.
 7. مسئولیت بعضی اتفاقات برای سرویس بر عهده شرکت هاستینگ و یا زیر ساخت کشور و سایر نهادها می باشد و ربطی به کلینیک24 ندارد .از حمله این مسائل،  بروزرسانی های دوره ای سرورها ، بروزرسانی های SSL ، قطعی های اینترنت زیر ساخت کشور ، قطعی های دسترسی به سرورهای خارج از کشور، ف ی ل ت ر شدن بعضی سایت ها ، شبکه های احتماعی و محتواها توسط کمیته مربوطه ، مشکلات درگاه های پرداخت و … می باشد. البته کلینیک24 نهایت تلاش خود را جهت آنلاین نمودن سایت و برقراری مجدد سرویس در صورت وجود قراردادهای لازم بکار می برد.

سلب مسئولیت:

 1. در صورتیکه مرکزی قرارداد مدیریت محتوا سایت و یا پشتیبانی با کلینیک24 نداشته باشد و قبلا اطلاعات کنترل هاست برای این مرکز ارسال شده باشد و هاست مرکز در پنل کلینیک24 باشد در صورتیکه مشکل از نظر امنیتی و فنی برای این وب سایت پیش بیاید مسئولیتی متوجه کلینیک24 نخواهد بود اما کلینیک24 از طریق مکانیزم های بک آپ های خودکار هاستینگ که دو بک آپ آخر هاست در یک ماه گذشته را نگهداری می نماید میتواند به مرکز جهت بازگردانی بک اپ طبق روال های درخواست خدمت کمک نماید. بدیهی است در صورتیکه با این اقدام مشکل سایت حل نشود و مرکز نیز بک اپی از سایت نداشته باشد امکان حل مشکل سایت وجود ندارد.
 2. مسئولیت تهیه و نگهداری بک اپ های سایت فقط دو بک آپ آخر سایت بر عهده هاستینگ می باشد و مراکز بدون قرارداد مدیریت محتوا ، بهتر است ماهیانه نسبت به دریافت یک نسخه پشتیبانی از سایت خود اقدام نمایند.
 3. مسئولیت ارائه خدمات ذکر شده در سایت ها ، محصولات معرفی شده ، ارسال کالا ، ارائه خدمات به موقع ، کیفیت خدمات ، پاسخ دهی به راه های ارتباطی و تمامی موارد از این دست بر عهده خود مراکز می باشد و کلینیک24 در این زمینه مسئولیتی ندارد.
 4. مسئولیت درگاه های پرداخت قرارداده شده در سایت های مراکز ، رویه های  مرجوعی کالا ، استرداد هزینه و مسائلی از این قبیل بر عهده خود مراکز می باشد
 5. محتواهای گذاشته شده در سایت ها از مطالب اینترنتی از سایت های معتبر می باشد ولی باز هم مسئولیت صحت محتوا ها بر عهده خود بازدیدکنندگان سایت ها می باشد و می بایست پس از بررسی مشاوره ای با مرکز و سایر متخصصین نسبت به استفاده از محتواها اقدام نمایند و در صورت بروز مشکل مسئولیت این موضوع بر خود بازددید کننده سایت می باشد و ربطی به مرکز و کلینیک24 ندارد.

 


سایر قوانین و مسائل ذکر نشده طبق قوانین سازمان نظام صنفی رایانه و یا بر اساس توافقات کتبی با مرکز می باشد.

کلینیک24 تمامی تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات طراحی سایت و نگهداری سرویس هاست و دامنه به مراکز محترم بکار می برد.

به امید موفقیت برای تمامی مراکز محترم

سوالی دارید؟ چت از طریق واتس اپ