انتخاب برگه

پیوند لثه و استخوان

دکتر حسین برجیان

دکتر حسین برجیان بهترین جراح لثه اصفهان متخصص پیوند لثه و استخوان و جراحی لثه با لیزر و فلوشیپ تخصصی لیزر دندانپزشکی از دانشگاه جنوای ایتالیا هستند. ایشان دارای مدرک مسترشیپ دندانپزشکی زیبایی از دانشگاه نیویورک و همچنین مسترشیپ ایمپلنت از IGDA می باشند. وی مدرک جامع Comprehensive از انستیتو لیزر دندانپزشکی انگلستان اخذ نموده است. وی رزیدنت تخصصی اسبق رشته ی بیماری های دهان و فک و صورت بوده است.

انواع جراحی بدون خونریزی و بدون بخیه با لیزر مانند جراحی لثه (لیفت لثه/افزایش طول تاج/ CL ) ، فرنکتومی پیش از ارتودنسی و درمانهای لمینیت و زیبایی، وستیبولوپلاستی (جهت افزایش ثبات و گیر دندان مصنوعی و اوردنچر) ، بیوپسی ضایعات دهان ، جراحی توده های نسج نرم تحریکی موجود در زیر دست دندان مصنوعی (دنچر) قدیمی و همچنین ترمیم های زیبایی مانند بلیچینگ ( سفید کردن دندان ها ) کامپوزیت ونیر و لمینیت وبستن دیاستم ( بستن فاصله ی دندان ها ) و نیز جراحی کاشت دندان ( ایمپلنت ) افزون بر درمان های روتین دندانپزشکی مانند درمان ریشه ( عصب کشی ) ، پر کردن ( ترمیم ) دندانها و جرمگیری و پالیش دندانها با آخرین تکنولوژی روز دنیا توسط ایشان انجام می شود.

نشانه های بیماری لثه

بیماری لثه یک بیماری خاموش است. به این معنی که علائم همیشه در هر مرحله‌ای و تا زمانی که بیماری پیشرفت نکرده است، ظاهر نمی‌شوند. برخی از علائم هشدار دهنده بیماری بافت‌های اطراف دندان عبارتند از:

 • پس‌روی لثه
 • زخم‌های دهان
 • خونریزی به ویژه هنگام مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن
 • لثه‌های قرمز، متورم یا حساس
 • دندان‌های لق یا در حال جدا شدن
 • بوی بد مداوم دهان
 • تغییر در بایت

وقتی به عفونت لثه مشکوک هستید، متخصصان بیماری لثه می‌توانند سلامت دهان شما را ارزیابی کرده و درمان‌های مرتبط را انجام دهند.

تصویر زیر یکی از نمونه های جراحی لثه افزایش طول تاج جهت لولینگ لثه پیش از درمانهای زیبایی می باشد.

پیوند لثه و استخوان

جهت مشاهده نمونه های بیشتر میتوانید به صفحه اینستاگرام(dr.hosseinborjian) و یا سایت لیزر دندانپزشکی دکتر برجیان به آدرس laserdentistry.ir بخش نمونه کار ها مراجعه کنید.

درمان با پیوند لثه

برای موارد شدیدتر عقب رفتگی لثه دندان و بیماری های لثه ، دندانپزشک ممکن است پیوند لثه را برای ترمیم بافت آسیب دیده لثه و ترمیم دهان پیشنهاد کند. با پیوند لثه، بهترین جراح لثه اصفهان با جراحی بافت لثه بیمار یا بافت لثه آسیب دیده را برداشته و قسمت‌هایی از بافت لثه سالم و ظریف را در محل پیوند می‌زند تا نواحی تحت تأثیر را بازیابی کند.

ابتدا باید لثه‌های شما توسط یک پریودنتیست ارزیابی شود. اگر علائمی از التهاب لثه یا بیماری لثه فعال دارید، برای بازگرداندن سلامت لثه قبل از جراحی پیوند لثه به درمان نیاز خواهید داشت. به طور کلی، هرچه آسیب ناشی از عقب رفتگی لثه دندان شدیدتر باشد، دستیابی به پوشش کامل ریشه پس از جراحی پیوند لثه کمتر قابل پیش بینی است.

پیوند استخوان چیست؟

افرادی که سالهاست دندان خود را کشیده اند استخوان نازک و تحلیل رفته دارند.و استخوانشان تحلیل رفته،بستر مناسبی برای ایمپلنت ندارند.زیرا باید یک پیچ (ایمپلنت ) داخل استخوان گذاشته شود.و استخوان نازک و ضعیف و تحلیل رفته جایی برای یک ایمپلنت ندارد. چاره ی کار « پیوند استخوان » است که با پودر استخوان و غشای قلب حیوانی انجام می شود. جراحی سینوس لیفت وضعیت مشابهی دارد و سالها پس از کشیدن دندان ، جهت کاشت ایمپلنت ، معمولا نیاز به سینوس لیفت است. در این موارد با کیفیت ترین متریال و متد و حتی تکنولوژی روز مانند « پیزوسرجری » استفاده می کنیم.

عمل لیفت سینوس

نوعی پیوند استخوان پیش از جراحی کاشت ایمپلنت دندان است که در طی آن مواد پیوندی به کف حفره سینوسی اضافه می شود تا ارتفاع استخوان فک بالا در محل کاشت ایمپلنت افزایش یابد و ایمپلنت وارد فضای سینوسی نشود. دکتر حسین برجیان متخصص پیوند لثه و استخوان از با کیفیت ترین متریال و متد و حتی تکنولوژی روز مانند « پیزوسرجری » استفاده می کنند.

 • لیفت سینوس باز:

  عمل جراحی لیفت سینوس باز که روش کلاسیک این درمان محسوب می شود، رایجترین نوع لیفت سینوس است. تمامی این فرآیند تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی صورت می گیرد. جراح پس از برش لثه و سوراخ کردن محل کاشت ایمپلنت، با ابزار جراحی مخصوصی با دقت غشای کف سینوس را بالا رانده و مواد پیوندی را به این حفره اضافه می کند. این کار باید با دقت زیادی صورت بگیرد تا غشاء صدمه نبیند. پس از پر کردن سوراخ، باید با بخیه زخم بسته شود.
  پس از جراحی لیفت سینوس، ۴ تا ۶ ماه منتظر می مانید تا بافت استخوانی کامل محکم شود. سپس میتوانید ایمپلنت دندان بگذارید. روش جراحی لیفت سینوس باز در بسیاری از شرایط تنها روش افزایش حجم استخوان فک بالاست.

 • لیفت سینوس بسته :

  تکنیک بسته در لیفت سینوس کمتر آسیب وارد می کند چرا که نیازی به ایجاد برش خاصی در لثه نیست. در این عمل همه دستکاری ها از طریق سوراخی که برای نصب ایمپلنت در نظر گرفته شده است، صورت می گیرد. با کمک ابزارهای جراحی مخصوصی، غشای کف سینوس بالا کشیده می شود و بالشتک بادی در داخل آن ایجاد می شود تا از پارگی غشاء جلوگیری کرده و سپس حفره با مواد استخوانی پر می شود.

  لیفت سینوس بسته زمانی قابل انجام است که حجم اولیه استخوان ۳ تا ۴ میلی متر باشد. سپس ایمپلنت جایگذاری می شود (بلافاصله پس از افزودن پیوند استخوان). در روش بسته بر خلاف روش باز، کبودی و ورم زیادی بر جای نمی ماند و دوره نقاهت پس از عمل بسیار سریعتر و ساده تر است.

دکتر حسین برجیان متخصص پیوند لثه و اصفهان و بهترین جراح لثه اصفهان

اطلاعات تماس با دکتر حسین برجیان دندانپزشک اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان

پیوند لثه و استخوان در دکتر آف

تماس با بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان

دکتر حسین برجیان متخصص بهترین ایمپلنت اصفهان 

یوتیوب دکتر حسین برجیان متخصص ایمپلنت اصفهان

بهترین ایمپلنت سوئیسی اصفهان – ایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان دکتر آف

آپارات دکتر حسین برجیان


سوالی دارید؟ چت از طریق واتس اپ