انتخاب برگه

بررسی تاثیرات تزریق چربی در زیبایی و سلامتی

با بالا رفتن سن، بافت چربی صورت کم می شود که افتادگی پوست و شلی و چروک را بیشتر می کند.گاهی اوقات سفت تر و کشیده تر نمودن پوست باعث جوان تر شدن آن نمی شود، بلکه پرتر بودن صورت باعث جوان تر شدن آن می شود و اینجاست که اهمیت تزریق چربی در پوست بدن مشخص می شود. در این مطلب از سایت دکتر ابوالفضل جویا بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر تاثیرات تزریق چربی در زیبایی و سلامتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

روش های تزریقی یکی از شایع ترین روش ها و چربی یکی از شایع ترین موادی است که برای جوانسازی پوست استفاده می شود. مانند سایر روش های تزریق چربی باعث کاهش یا برطرف شدن چین وچروک ها می شود. تزریق چربی را می توان در حجم بیشتر در مقایسه با سایر فیلرها استفاده کرد. انجام تزریق چربی می تواند علاوه بر برطرف کردن خطوط ناشی از پیری، خطوط اطراف چشم ها، صورتی پرتر و جوان تر و نمای بهتر و پوست صاف تر را ایجاد کند. تزریق چربی به لایه های عمقی بافت صورت، ظاهر لاغر و استخوانی صورت را که اغلب در اثر افزایش سن ایجاد می شود از بین می برد.

مراحل تزریق چربی

تزریق چربی که به آن لیپواینجکشن گفته می شود، با تعابیری مانند لیپو لیفتینگ همراه بوده است. این عمل در زمانی اتفاق می افتد که بخواهیم چربی را از نقطه ای گرفته و به نقطه ای دیگر انتقال دهیم. چگونگی آن هم به این صورت است که در ابتدای کار در محل هایی که باید خطوط بدن مشخص شود، آماده عمل می گردد که طبیعتاً با این کار یا مقداری از چربی گرفته شده و به جای دیگری انتقال داده شده و تزریق چربی می گردد تا بدن فرم شکل خود را بازیابد. کاهش میزان ضعیفی چربی های صورت در اثر کهولت سن و حجیم کردن آنها از جمله این عمل است.

با افتادگی بافت های پوستی و بروز چین وچروک های ناخواسته و عمیق شدن آنها، با تزریق چربی به آن نواحی می توان از حالت پیری ظاهر کاست و صورت را حجیم تر و جوان تر ساخت. تزریق چربی توسط پزشک پوست باید انجام شود و باید هنگام این عمل به دلیل حساسیت آن، بسیار دقت کند و در مورد مقدار چربی و محل برداشت آن توجه زیادی داشته باشد. این تزریق اگر برای بعضی از نقاط بدن انجام شود، بسیار مهم و حساس خواهد بود (برای مثال تزریق چربی در لب). در حالت کلی این عمل غالباً در کنار کشیده شدن پوست صورت به حالت ترکیبی انجام می گیرد.

دکتر ابوالفضل جویا، بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر را در اینستاگرام دنبال کنید

در این شرایط علاوه از اینکه چربی از بین نمی رود بلکه جایی برای مصرف پیدا می کند. در این روش چربی به وسیله عمل لیپوساکشن گرفته شده و در هرجایی که چربی زیاد است، برداشته می شود. مقدار گرفته شده به وسیله سیستم تزریق به جاهایی که لازم است تزریق می شود. البته میزان گرفتن چربی با میزان مصرف تزریقی آن ارتباط دارد. این عمل نسبت به حجم عملیاتی می تواند به صورت بیهوشی موضعی و یا کامل انجام گیرد.

تزریق چربی فریز شده | بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

مزیت های تزریق چربی

 • به دلیل گرفته شدن چربی از بدن خود فرد و هم بافت بودن آن با بدن نسبت به تزریق ژل که ممکن است ایجاد حساسیت نمایند، این روش حساسیت و یا هیچ گونه آلرژی ایجاد نمی کند.
 • هزینه تزریق چربی نسبت به روش های جراحی کمتر بوده و مقرون به صرفه تر است
 • شما می توانید پس از یک هفته به فعالیت های روزانه خود برسید و دوره نقاهت کوتاه تری را بگذرانید.
 • با وجود چربی طبیعی خود بدن و تزریق آن، نتیجه این کار بسیار طبیعی می باشد و تمامی حالات و فرم قسمت تزریق شده طبیعی به نظر می رسد.
 • در صورت تزریق چربی توسط پزشک متخصص و مجرب، این روش ماندگاری زیادی خواهد داشت.
 • چنانچه میزان تزریق بیشتر از اندازه مورد نیاز باشد توسط بدن جذب خواهد شد.
 • نتیجه ی این عمل پس از تزریق به سرعت مشخص می شود.
 • می توان به چربی تزریق شده شکل و فرم دلخواه را داد.
 • عدم نیاز به بخیه یا پانسمان در محلی که تزریق صورت گرفته است.

درمان های قابل انجام با استفاده از تزريق چربی

 • آتروفی چربی ناشی از افزایش سن در نواحی خطوط خنده خط اخم، پلک و اطراف چشم و…
 • برجسته سازی اجزای صورت مثل گونه و چانه
 • تروماهای صورت و اندام ها، پرکردن بعضی از انواع اسکار و بهبودی ظاهر آنها
 • صدمات بافت نرم
 • برجسته سازی باسن که به آن Brazilian bult liftمیگویند
 • برای پشت دست به منظور ایجاد ظاهری پرتر و جوان تر برای دست
 • برجسته سازی سینه
 • درمان نواقص مادرزادی نظیر آتروفی همی فاسیال (نیمه صورت)

نکات مراقبتی بعد از تزریق چربی

مهم ترین نکته ای که توسط پزشکان توصیه شده است، جلوگیری از فشار زیاد یا برخورد ضربه به ناحیه تزریق می باشد. پس سعی کنید به مدت ۷ تا ۱۰ روز در ناحیه تزریق شده حرکت زیادی انجام نشود. برای کاهش تورم و کبودی در ۳ روز اول از کمپرس یخ در نواحی که تزریق چربی انجام شده استفاده کنید. به منظور کاهش تورم بهتر است در چند روز اول بعد از تزریق به حالت نیمه نشسته بخوابید.

میزان ماندگاری تزریق چربی

ماندگاری تزریق چربی بین 1 تا 3 سال است که بستگی به نگهداری خود فرد دارد. البته جنس پوست فرد اهمیت دارد.مهم ترین مراقبت که در ماندگاری تزریق چربی اهمیت دارد این است که از حرارت و فشار در ناحیه ی تزریق شده خودداری کنید. درصورتی که این مراقبت ها انجام شود می تواند تا 5 سال هم ماندگاری داشته باشد.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا 

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر ابوالفضل جویا | متخصص پوست اصفهان

لینک های کاربردی: متخصص پوست اصفهان _ بهترین متخصص ژل و بوتاکس _ بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

دکتر ابوالفضل جویا _ متخصص پوست، مو ، لیزر و زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان در کلینیک۲۴تاثیرات تزریق چربی (لیپوترانسفر) در کلینیک 24

دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان در دکتر آف _ لیپوترانسفر یا تزریق چربی در دکتر آف

کانال آپارات دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان را دنبال کنید

سوالی دارید؟ چت از طریق واتس اپ