انتخاب برگه

دکتر مهدی احمدی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

طب فیزیکی و توانبخشی با استفاده از روش‌های غیرجراحی به درمان بیماران کمک می‌کند. دکتر مهدی احمدی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان پزشکی است که درمان و بهبودی بیماران را از طریق استفاده از تمرینات فیزیکی ، روش‌های توانبخشی و داروهای ضروری انجام می‌دهد. متخصص طب فیزیکی و توانبخشی به بررسی تاثیر تمرینات فیزیکی بر اصلاح وضعیت عضلات و افزایش ظرفیت‌های فیزیولوژیکی بدن می‌پردازند.

طب فیزیکی و توانبخشی یک تکنیک پزشکی بر مبنای درمان فیزیکی و غیرجراحی مشکلات عضلانی، استخوانی، مفاصل، رباط، تاندون‌ها، سیستم عصبی بدن و … با هدف بازگشت و اصلاح عملکردهای طبیعی می‌باشد. دکتر طب فیزیکی روش‌های درمانی متفاوتی برای بهبود اختلالات پیش آمده برای بیمار دارند .

دکتر مهدی احمدی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

کاربردهای طب فیزیکی و توانبخشی چیست؟

مخاطبان طب فیزیکی و توانبخشی طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها و مشکلات (آسیب‌دیدگی، دردهای اسکلتی، دردهای عضلانی و …) را تشکیل می‌دهند. کسانی که دچار آسیب دیدگی اعضای بدن به هر دلیلی شده‌اند بهتر است پیش از آنکه اقدام به جراحی کنند، حتما از یک متخصص طب فیزیکی مشاوره بگیرند، چرا که عمل جراحی به هر دلیل و مربوط به هر عضوی از بدن با هر روشی که باشد باز هم عوارض جانبی مخصوص به خود را دارد، در حالی که یک متخصص طب فیزیکی می‎تواند شمارا با طیف وسیعی از روش‌های درمانی گوناگون بدون نیاز به جراحی آشنا کند.

روش‌های درمان با طب فیزیکی برای هر فردی با توجه به شرایط و مشکلی که با آن رو به رو شده متفاوت است. به همین دلیل پس از معاینه توسط متخصص، برنامه درمانی مخصوص به بیمار تجویز می‎شود. این برنامه شامل موارد گوناگونی از جمله تجویز دارو، برنامه‌های توانبخشی، دستگاه‌های پشتیبانی مانند اورتوتیک و … می‌باشد.

خدمات طب فیزیکی و توانبخشی دکتر مهدی احمدی در اصفهان

 • مگنت تراپی

آثار مفید بیولوژیک مغناطیس درمانی احتمالا ناشی از تنظیم و تعدیل فعالیت پمپ های یونی سدیم – پتاسیم – کلسیم در سطح سلولی، افزایش جریان خون موضعی، تعدیل عملکرد سیستم عصبی خودکار و تقویت آن، افزایش ترشحات مفید بدن، بازسازی سلولهای فرسوده و افزایش رشد سلولهای سالم می باشد.

 • شاک ویو تراپی

امروزه برای درمان اختلالات سیستم عضلانی – اسکلتی، روشهای مختلفی وجود دارد. شاید بتوان گفت یکی از جدیدترین این روش ها، استفاده از شاک ویو است. موج شاک (SHOCK) به معنای ضربه ناگهانی است که به صورت لحظه ای، طی یک ضربه شدید و پر قدرت، بافتهای بدن را تحت تاثیر خود قرار می دهد. امواج شاک همانند امواج اولتراسوند جزء امواج صوتی به شمار می آیند.

 • لیزر پر توان

توان بالاتر پرتو لیزر در این دستگاهها سبب شده عمق نفوذ لیزر در مقایسه با دستگاههای کم توان بیشتر باشد، از طرف دیگر بیشتر بودن توان خروجی و تدابیری که برای افزایش سطح تابش صورت گرفته، این امکان را ایجاد می کند که بتوان با دستگاههای لیزر پرتوان در مقایسه با دستگاههای کم توان، دوز درمانی مطلوب را برای یک منطقه درمانی وسیعتر در مدت زمان کوتاهتری فراهم نمود.

 • ارزیابی ساختار قامتی

ارزیابی ساختار قامتی (آنالیز پاسچر) یکی از مهمترین موضوعات مهم در سلامت و ورزش است. وجود ناهنجاری ها در ساختار اسکلتی بدن به مرور زمان موجب بروز بیماریها و جلوگیری از زندگی سالم می گردد. دستگاه آنالیز ساختار قامتی جهت سنجش و ارزیابی انحرافات اسکلتی بدن از جمله شانه ها، سرو گردن، ستون فقرات، لگن و انحرافات پا ساخته شده است.

 • طب سوزنی

طب سوزنی روشی است که در آن سوزن های نازک مخصوصی در نقاط خاصی از بدن بیمار فروبرده می شود. این روش در حدود هزاران سال پیش در چین ابداع شده است. طب سوزنی از تسکین درد تا درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد. همچنین می توان آن را با سایر روشهای درمانی ترکیب کرد. این روش درمانی می تواند طبق نظر درمانگر با یا بدون تحریک الکتریکی انجام گیرد.

 • اوزون تراپی

استفاده از گاز اوزون یا اوزون درمانی به عنوان یک پیشرفت نوین و بدون عارضه در درمان بیماری های عضلانی و مفصلی، در پزشکی روز دنیا مطرح است. دراین روش درمانی گاز اوزون که غلظت آن توسط پزشک معالج تعیین می شود، به صورت کاملا تخصصی در بافت تزریق می شود. تبدیل اوزون به اکسیژن و انرژی آزاده شده از آن در بافت، موجت افزایش ATP سلولی و ترمیم بدون عارضه و طبیعی سلول های صدمه دیده می شود.

 • بیوفیدبک

بیوفیدبک تکنیکی است که در آن یک فرایند طبیعی فیزیولوژیک ناخودآگاه (مانند کنترل عضلات اسفنکتر روده بزرگ و مثانه) به صورت یک سیگنال دیداری و شنیداری به بیمار و درمانگر عرضه می شود تا کنترل مغزی بیمار برای کنترل این فراینده ها افزایش یابد. بیوفیدبک درمانی غیرتهاجمی و بدون درد است. این فرآیند بدون عارضه انجام شده و منجر به کاهش و حدف دارو، جلوگیری از جراحی و درمان دردهای کف لگن می شود.

 • نوار عصب و عضله

پزشکان در موارد زیر که نشان دهنده وجود مشکلی در سیستم عصبی و عضلات است و یا احتمال خطایی در پیام رسان اعصاب وجود دارد این تست را تجویز می کنند، مثل:

 1. گز گز کردن و یا بی حسی دست و پا و یا قسمتی از بدن (نوروپاتی)
 2. احساس ضعف در عضلات (میوپاتی)
 3. درد تیرکشنده از گردن یا کمر به اندام ها (رادیکولوپاتی)
 4. تروما (آسیب)
 5. به اعصاب محیطی سندروم های گیر افتادگی عصب (مثل CTS)
 6. بیماری های ارثی (ژنتیکی)  سیستم عصبی – عضلانی
 • اسکن کف پا و بادی آنالیز​

در چند سال اخیر، با توجه به پیشرفت تکنولوژی برای بررسی و معاینه دقیق تر پا، دستگاه هایی به نام اسکنر ها به وجود آمدند. این دستگاه ها با اسکن کردن کف پا، اطلاعاتی جزئی و دقیقی در مورد پا و شرابطی که با معاینه بالینی مشخص نمی شود به ما می دهند.

با به دست آمدن الگوی فشاری کف پای هر فرد، ناهنجاری های بسیاری را می توان از تجزیه و تحلیل آنها به دست آورد و با ساخت یک کفی طبی مناسب و مخصوص برای فرد، از عوارض آن پیشگیری و یا آن را اصلاح نمود.

 

جهت مشاهده اطلاعات تماس دکتر مهدی احمدی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان به سایت (  www.tebefiziki.ir  ) مراجعه کنید.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان دکتر مهدی احمدی در دکتر آف

سوالی دارید؟ چت از طریق واتس اپ