انتخاب برگه

مهاجرت به قبرس شمالی

کشور قبرس کشوری در شرق دریای مدیترانه است که سومین جزیره پرجمعیت این منطقه به شمار می‌آید. این کشور به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود که بخش شمالی آن تحت حاکمیت ترکیه و بخش جنوبی تحت حاکمیت یونان است. جمهوری دموکراتیک ترکی قبرس شمالی برخلاف همسایه جنوبی خود، از واحد پولی لیر ترکیه پیروی کرده و هزینه‌های زندگی نیز در آن بسیار پایین است. در واقع مقرون به صرفه بودن زندگی در قبرس شمالی و تحصیل در این کشور یکی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به این کشور است. همچنین واحدهای پولی یورو و دلار نیز در این کشور به عنوان واحد پول غیر اصلی رایج هستند. در این نوشته به معرفی شرکت البرز گروپ قبرس در زمینه سرمایه گذاری و مهاجرت به قبرس شمالی می پردازیم.

مزایای مهاجرت به قبرس شمالی

 • عدم نیاز به ویزا برای ایرانیان
 • ارتباط و رفت و آمد راحت با ترکیه
 • نزدیک بودن به ایران
 • امکان شرکت در برنامه‌های تبادل دانشجویی با دانشگاه‌های برتر جهان از جمله کانادا، استرالیا، آمریکا و…
 • هزینه‌های پایین مسکن و در کل زندگی و تحصیل برای دانشجویان خارجی
 • آب و هوای معتدل و مناسب در همه فصول
 • مناظر طبیعی زیبا و بودن در درسته یکی از زیباترین و توریستی‌ترین کشورهای منطقه
 • امکان اشتغال و اخذ اقامت راحت از طریق تحصیل
 • امکان اقامت از طریق سرمایه‌گذاری با مبلغ به مراتب کمتر از سایر کشورها

راه های مهاجرت به قبرس شمالی

با فاکتور گرفتن دیگر روش‌های فرعی و غیر مستقیم، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری متداول ‌ترین روش‌های مهاجرت هستند. از بین روش‌های ذکر شده نیز مهاجرت تحصیلی از دیگر روش‌ها بیشتر توصیه شده و ارجحیت دارد. پس در کل روش‌های اصلی مهاجرت به قبرس شمالی عبارتند از:

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار

برای مهاجرت کاری به هر کشوری ابتدا باید شرایط شغلی اون کشور مانند درآمد سرانه و نرخ بیکاری را کاملا بررسی کنید.هر چقدر درآمد سرانه به نسبت سایر کشور ها بالاتر باشد شما شانس موفقیت و کسب درآمد بیشتری دارید.نرخ بیکاری هم به شما نشان خواهد که میزان چند درصد از جمعیت این کشور بیکار هستند و موقعیت های شغلی خوبی وجود دارد یا نه.

نرخ بیکاری در قبرس از کاهش 8.3 درصدی در ماه قبل به 8 درصد کاهش یافت، زیرا تعداد افراد بیکار با کاهش 2 هزار نفری به 39 هزار نفر رسید. در همین حال، نرخ بیکاری جوانان که تعداد بیکاران زیر 25 سال را به عنوان درصدی از نیروی کار جوانان اندازه گیری می کند، بدون تغییر در 21.7 درصد باقی مانده است. در مقایسه با سپتامبر 2021، نرخ کلی بیکاری از 6.2 درصد به دلیل افزایش 10 هزار نفری، 1.8 افزایش داشته است.

مهاجرت به قبرس شمالی | شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی با مشاوره البرز گروپ قبرس یکی دیگر از روش های مهاجرت به قبرس شمالی است. ادامه تحصیل و کسب دانش بیشتر در خارج از کشور یکی از الویت های اول دانشجویان ایران است.شرایط و موقعیت های مختلف تحصیلی متفاوتی در هر کشور برای دانشجویان مهاجر هست که بسته به چشم انداز و سیاست های کلان هر جامعه ای متفاوت است.اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی شناخت دانشگاه های این کشور و رتبه آنها در بین دانشگاه های برتر دنیاست.

برترین دانشگاه های قبرس شمالی:
 • University of Cyprus
 • Frederick University
 • European University of Lefke
 • Cyprus International University
 • European University Cyprus
 • Eastern Mediterranean University
 • Girne Üniversitesi
نکات مهم :
 • برای تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی به اخذ ویزا نیازی نیست و اخذ پذیرش از دانشگاه ها کافی است.
 • در دانشگاه‌های قبرس شمالی دروس به دو زبان ترکی استانبولی و زبان انگلیسی تدریس می‌شود. مدرک زبان مانعی برای پذیرش دانشجوها در دانشگاه ‌های قبرس شمالی نبوده و دانشجوها می‌ تواند پس از حضور در دانشگاه های قبرس شمالی در کلاس های آموزش زبان شرکت نمایند .
 • دانشجویان می توانند درسال تحصیلی به صورت پاره وقت تا 20 ساعت در طول هفته مشغول کار شوند. در تعطیلات میان ترم این قانون وجود ندارد و دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت کارکنند.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در قبرس شمالی با مشاوره البرز گروپ قبرس یکی دیگه از راه های اخذ اقامت در این کشور است.سرمایه گذاری و خرید ملک به خودی خود چه داخلی و چه خارج از کشور ریسک های زیادی دارد که باید قبل از انجام معامله به خوبی بررسی شود و خرید سودآور و مطمئنی داشت. ساخت و ساز در قبرس پس از کاهش 6.6 درصدی در سه ماهه دوم سال 2022، 6.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است. این چهارمین کاهش متوالی سه ماهه بود.

وضعیت امنیت در قبرس شمالی به طور کلی می‌تواند به عنوان آرام و پایدار شرح داده شود. این کشور در سال‌های اخیر شاهد صلح و آرامش بوده است و تلاش‌های زیادی برای ایجاد یک بستر زندگی آرام و آسوده در این کشور انجام شده است.

در حال حاضر، در قبرس شمالی که از لحاظ سیاسی به شدت پویاست، امنیت مسافران و بازدیدکنندگان برای گردشگری نیز تضمین شده است و این کشور به عنوان یکی از مناطق امن برای گردشگری شناخته می‌شود. همچنین، نرخ جرم و جنایت در این کشور نسبتاً کم است و در کل شهرها و روستاهای قبرس شمالی می‌توانید از زندگی آرام و آسوده‌ای برخوردار شوید.

زبان رسمی قبرس شمالی ترکی است، اما زبان انگلیسی نیز در سطح گسترده‌ای به عنوان زبان دوم استفاده می‌شود و می‌توان با استفاده از آن با مردم محلی ارتباط برقرار کرد. در ضمن، به دلیل جاذبه گردشگری شمال قبرس، بسیاری از مردم محلی نیز زبان انگلیسی را به خوبی فرا می‌گیرند. همچنین، در برخی مناطق شمال قبرس، زبان ترکی با لهجه و واژگان محلی به کار می‌رود که در این صورت می‌توانید با ترجمه کننده‌های محلی از آن استفاده کنید. به طور کلی، مردم قبرس شمالی به بازدیدکنندگان خود در برخورد باز و مهربان هستند و تلاش می‌کنند تا ارتباط خوبی با آن‌ها برقرار کنند.

واحد پول قبرس شمالی لیر ترکی است که با علامت “₺” نمایش داده می‌شود. این واحد پول در قبرس شمالی و ترکیه به کار می‌رود و به صورت رسمی توسط دولت قبرس شمالی تأیید شده است. در ضمن در قبرس شمالی خرید آپارتمان و اجاره آپارتمان و خودرو و سایر امور روزانه با پوند انجام میگیرد. در بعضی از مناطق قبرس شمالی ممکن است دلار آمریکا و یورو نیز به عنوان واحد پول قابل قبول باشند، اما لیر ترکی به عنوان واحد پول اصلی و رسمی شناخته می‌شود

 

آشنایی با شرکت البرز گروپ قبرس در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری در قبرس شمالی:

ما شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس شمالی هستیم که در زمینه ارائه خدمات ساختمانی ، سرمایه گذاری ، مشاور املاک و مهاجرتی به قبرس شمالی فعالیت می‌کنیم. این شرکت با بیش از سالیان سال تجربه تک تک اعضای گروه در حوزه ساختمان سازی و پیمانکاری ، مهاجرت، خرید ملک، سرمایه‌گذاری و اقامت قبرس شمالی با بهره‌گیری از دانش فنی و حرفه‌ای، تعهد و اخلاق مداری با هدف ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود، تاسیس شده است.

تیم ما از مهندسین حرفه ای عمران ، مشاوران تراز اول مهاجرت، کارشناسان اقتصادی و کارشناسان خبره املاک تشکیل شده است که با دانش فنی و تخصصی خود، مشتریان خود را در انتخاب بهترین گزینه‌ها در مسیر سرمایه‌گذاری و مهاجرت در قبرس شمالی، همراهی می‌کنند.

ما با همکاری با بهترین و برترین شرکت های سازنده املاک در قبرس شمالی، به مشتریان خود خدماتی با کیفیت و قابل اعتماد و به صرفه ارائه می‌دهیم. با توجه به تعهد ما به ارائه بهترین خدمات و رعایت اصول اخلاقی، هدف ما ایجاد رابطه‌ای بلندمدت با مشتریان خود است چرا که فرایند سرمایه گذاری، اقامت و مهاجرت سال های متوالی نیاز به همراهی با مشتری دارد و ایجاد رضایت مشتری در هر مرحله از خدمات ارائه شده، از اولویت‌های ماست. همراهی و ارائه مشاوره به شما در تمام مراحل سفر به قبرس شمالی، بازدید از پروژه ها، امور سرمایه گذاری ، گرفتن اقامت و یا مهاجرت کامل به قبرس شمالی واقعی ، مسئولانه و دوستانه است.

با انتخاب ما به عنوان شرکت مهاجرتی در قبرس شمالی، تمام سعی مان را میکنیم که تجربه‌ای حرفه‌ای و رضایتمندی کامل را بدست آورید.

وبسایت رسمی شرکت مهاجرتی البرز گروپ قبرس شمالی

www.alborzcyprus.com

صفحه اینستاگرام

واتساپ – Whatsapp

کانال یوتیوب 

کانال آپارات

جهت دریافت اطلاعات تماس شرکت البرز گروپ قبرس کلیک نمایید.


مهاجرت به قبرس شمالی در دکتر آف

صفحه اینستاگرام و وبسایت شرکت کلینیک 24

سوالی دارید؟ چت از طریق واتس اپ