نرم افزار مطب و کلینیک

نرم افزار آموزشی پره اکلامپسی

پره اکلامپسی چیست؟

پره اکلمپسی وضعیتی است که علاوه بر فشار خون بالا، وجود پروتین در ادرار، افزایش ناگهانی وزن(بیش از 5.2 کیلوگرم در هفته) و ورم دست و صورت را نیز به همراه دارد.

پره اکلامپسی شدید می تواند باعث تاری دید، سر درد شدید، گیجی و درد شدید قسمت بالا و راست شکم شود . در صورت بروز این علایم باید فوراً به ماما یا پزشکتان و یا به بیمارستان مراجعه کنید، چرا که اگر این حالت فوراً درمان نشود، می تواند به یک وضعیت خطرناک بنام اکلامپسی تبدیل شود که همراه با تشنج مادر می باشد و برای هر دو (مادر و جنین ) خطرناک است .

باید بدانید که 7-6% از خانمهای باردار مبتلا به پره اکلامپسی می شوند و معمولاً پس از هفته ی بیستم حاملگی رخ می دهد و اکثر موارد پس از هفته ی سی ام ایجاد میشوند. بیشتر موارد پره اکلامپسی خفیف می باشد که شامل فشار خون 14 روی 9 و یا کمی بیشتر و ورم دست و صورت می باشد . در صورتی که پره اکلامپسی درمان نشود، تبدیل به اکلامپسی می شود که شامل تشنج وکما می باشد .

آگاهی خانم های باردار و ماماها نسبت به جزئیات سیر بیماری، نحوه درمان و مراقبت های لازم میتواند نقش سازنده ای در کاهش اثرات پرخطر برای مادران باردار داشته و به حفظ سلامت مادر و جنین هر چه بیشتر کمک نماید.
راهنما:

این نرم افزار از 9 مرحله تشکیل شده است که بیشتر مراحل بصورت پرسش و پاسخ طراحی گردیده است. در ابتدا 100 امتیاز به شما هدیه داده خواهد شد. با هر پاسخ صحیح بیست امتیاز به شما اضافه و با هر پاسخ اشتباه بیست امتیاز از شما کسر می گردد و تا زمانی که شما یک مرحله را پشت سر نگذاشته اید اجازه ورود به مرحله بعد را نخواهید داشت. پیشنهاد میگردد بعد از گذراندن تمام مراحل، با کلیک بر روی گزینه شروع مجدد تمام مراحل را مجددا تکرار کنید و این کار را تا زمان بدست آوردن امتیاز کامل (بدون پاسخ نادرست) تکرار کنید و یا در صورت عدم تمایل با کلیک بر روی گزینه ادامه از این نرم افزار به عنوان یک کتاب الکترونیکی آموزشی استفاده نمائید.

درباره ما:

این نرم افزار با هدف بررسی تاثیر آموزش اداره پره اکلامپسی و اکلامپسی از طریق تلفن همراه بر آگاهی و عملکرد ماماهای شاغل در زایشگاه بیمارستان های منتخب شهراصفهان در سال 1395 طراحی و بر روی تلفن همراه شما نصب گردیده است.

نتایج این تحقیق به صورت کلی و در قالب اطلاعات گروه، مورد مطالعه و منتشر میگردد. امید است نتایج این مطالعه بتواند در برنامه ریزی جهت ارائه آموزش های موثر به ماماها مورد استفاده قرار گیرد.

مطالب این نرم افزار برگرفته شده از آخرین چاپ بوکلت راهنمای کشوری ارائه خدمات مامایی و زایمان می باشد.

ایده پردازی و طراحی:

خانم مریم السادات رحیمی، کارشناس ارشد مامایی

maryam.s_rahimi@yahoo.com

مدیر بخش علمی:

1- خانم فریبا فهامی، عضو هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی اصفهان

fahami@nm.mui.ac.ir

2- خانم مریم السادات رحیمی، کارشناس ارشد مامایی maryam.s_rahimi@yahoo.com

اجرا:

کلینیک 24 – راهکار نوین فناوری در پزشکی

wwww.clinic24h.com

info@clinic24h.com

 

——————————————————————————————————————————————

Educational software pre-eclampsia

What is Preeclampsia?
Preeclampsia is a condition that in addition to high blood pressure, presence of protein in the urine, sudden weight gain (more than 5.2 kg per week) and swelling of the hands and face as well.

Severe preeclampsia can cause blurred vision, severe headache, dizziness and severe pain in the right upper abdomen. In case of these symptoms should immediately go to the hospital or a midwife or doctor, because if it is not treated promptly, it can become a dangerous condition called eclampsia is associated with maternal seizures and for both (mother and embryo) is dangerous.

You should know that 7-6% of pregnant women with preeclampsia, usually after the twentieth week of pregnancy occur and most cases occur after the thirtieth week. Most cases are mild preeclampsia include high blood pressure 14 to 9 or a little more and swollen hands and face. If left untreated, preeclampsia, eclampsia, including seizures Vkma is turned on.

Guide:
The software is composed of 9 steps that further steps designed just questions and answers. Initially, 100 points will be given to you. use this application as an e-book training here.

About us:
The results as a whole and in the form of Information Group, the study is published. It is hoped that the results of this study can be planned in order to provide effective training to midwives used.
The contents of this software is derived from the latest edition of obstetric services is one guide booklet.

Ideas and design:
Mrs. Maryam Rahimi,

maryam.s_rahimi@yahoo.com

Scientific director:
1. Ms. Fariba Fahami, Faculty of Nursing and Midwifery
fahami@nm.mui.ac.ir

2. Mrs. Maryam Rahimi

maryam.s_rahimi@yahoo.com
Build:

Clinic24 engineering Company – new approach in medical technology
wwww.clinic24h.com
info@clinic24h.com

 

تصاویری از محیط نرم افزار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.